Akşener’den emeklilere ve esnaflara 31 Mart çağrısı: Cezayı kesin, karşınızda hazır ola geçerler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Niğde’de emekli ve esnaflara çağrı yaparak, “Siz bu yerel seçimlerde bir ceza kesin. Ondan sonra iktidar olmak, iktidarda kalmak için bütün partiler burada hazır ol vaziyetinde duracaklar” dedi.

Niğde’de esnafı ziyaret ederek, partisinin Niğde Belediye başkan adayı Naim Osman Erem’e destek isteyen Akşener, esnafın sorunlarını dinledi ve açıklamalarda bulundu. Akşener, “Şimdi siz emeklileri hatırlamaları lazım. Ben esnaf esnaf gezerek bunu hatırlattım. Şimdi bu seçimlerde sizler iki kulağınızı elinize alıp düşünürseniz, bakın görün sizin karşınızda hazır ol vaziyetine geçerler. Siz bu yerel seçimlerde bir ceza kesin. Ondan sonra iktidar olmak, iktidarda kalmak için bütün partiler burada hazır ol vaziyetinde duracaklar” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere gidilirken, projeler üzerinden, vizyon ve hizmet üzerinden rekabetin olması gerektiğini söyleyen Akşener, “Şuculuk, buculuk üzerinden yedik birbirimizi. Eskiden ANAP ve DYP kavgası vardı. O zamanlar böyle cenk gibi değil, nezaket ortamında oluyordu. Şimdi gelirsin esnafa, esnafın karşısına geçersin esnaf sana sıkıntısını anlatır ve ‘Sizler şunları demiştiniz ama yapmadınız, ben DYP’ye değil ANAP’a oy vereceğim’ derdi. Seçmen velinimetti. Dolayısıyla bizler bunu unuttuk. Eğer yeniden canlandırabilirsek Türkiye gerçekten demokrasi ile tanışır. Böyle gerilime ne gerek var” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x